Komponenty pro bioplynové stanice

SILOXA

přední německý výrobce zařízení pro úpravu bioplynu s mnohaletými zkušenostmi z německého trhu bioplynových stanic. Firma SILOXA vyrábí:

– Filtry s aktivním uhlím na odstranění síry a dalších nežádoucích příměsí z bioplynu. Filtry SILOXA jsou vyráběny v různých velikostech – objemech, odpovídajících všem typům a velikostem bioplynových stanic. Tyto filtry mají díky náplni speciálně upraveného aktivního uhlí 100% účinnost a příznivé provozní náklady. Díky úplné redukci síry nabízejí významnou úsporu servisních nákladů motorů a zvyšují jejih životnost. Tento způsob filtrace je na rozdíl od “chemické cesty” účinější a šetrnější jednak k motoru a především k životnímu prostředí.

– Kondenzační sušičky bioplynu pro ostranění vody a vodní páry z bioplynu. Sušičky SILOXA jsou vyráběny v různých velikostech – objemech, odpovídajících všem typům a velikostem bioplynových stanic. Jsou kompaktní a snadno zakomponovatelné do potrubního vedení bioplynu. Absence vody v bioplynu prodlužuje interval výměny motorového oleje a jeho životnost.

HIMMEL

přední rakouský výrobce nouzových hořáků pro spalování přebytečného bioplynu s mnohaletými zkušenostmi z rakouského, německho i českého trhu bioplynových stanic.
Tyto hořáky – FLÉRY – jsou vyráběny v různých velikostech odpovídajících všem typům a velikostem bioplynových stanic. Díky nové legislativě EU by měla být každá bioplynová stanice nově vybavena nouzovým hořákem s kapacitou na veškeré množství bioplynu, vyrobeného ve fermentoru

Reference:

Komponenty pro bioplynové stanice

  • BPS Dětenice
  • BPS České Meziříčí
  • BPS Dlouhá Ves
  • BPS Litomyšl
  • BPS Chrášťany
  • BPS Sedlec u Vraclavi